Ostatnie wiadomosci::
  • Załóż swoje konto!
Artykuly

Cechy skóry diabetyka

Email Drukuj

Skóra osób chorujących na cukrzycę upodabnia się do skóry starczej. Ma skłonności do maceracji oraz tworzenia się wysięków, jest również mniej odporna na:

Poprawiony ( sobota, 09 lipca 2016 16:42 ) Więcej…
 

Dobra wiadomość dla diabetyków – potwierdzona refundacja insuliny Lantus

Email Drukuj


Polska, Warszawa – 1 lipca 2016 –
długodziałający analog insuliny Lantus® będzie  nadal refundowany dla pacjentów z cukrzycą typu 1 oraz u części pacjentów w cukrzycy typu 2. To dobra wiadomość dla pacjentów, którzy bez przeszkód mogą kontynuować terapię. W odpowiedzi na apel pacjentów Ministerstwo Zdrowia potwierdziło refundację insuliny Lantus®. Ministerstwo opublikowało nową listę leków refundowanych, na której insulina Lantus® pozostała zgodnie z dotychczasowymi wskazaniami.

Więcej…

Magiczny Weekend Świętojański w Polanicy Zdrój!

Email Drukuj


W Polanicy Zdrój szykuje się nietuzinkowe powitanie lata! Z tej okazji MedicalSensus – Sanatorium Polanica organizuje Weekend Świętojański z magiczną nutką odnowy organizmu. W dniach 24-26.06.2016 przewidziany jest szereg atrakcji dla Gości obiektu, przyjezdnych oraz mieszkańców. Atrakcją przewodnią w Noc Kupały będą całonocne kąpiele zdrowotne, odkwaszająco – oczyszczające, na które można się spodziewać 50% rabatu!

Więcej…
 

Za 10 proc. wszystkich zgonów z powodu cukrzycy odpowiada hipoglikemia

Email Drukuj

Cukrzyca dotyczy już 2,6 miliona Polaków. Powikłania choroby utrudniają pacjentom codzienne funkcjonowanie, a czasem całkowicie uniemożliwiają wykonywanie pracy zawodowej.

Poprawiony ( wtorek, 22 marca 2016 23:34 ) Więcej…

Wielu ludzi nie wie, że grozi im cukrzyca, a często da się jej zapobiec

Email Drukuj
Ludzie nieświadomi podwyższonego poziom cukru we krwi raczej nie dokonują zmian w stylu życia, które mogłyby zapobiec rozwojowi cukrzycy.
Więcej…
 

Strona 1 z 127