Ostatnie wiadomosci::
  • Załóż swoje konto!

Wielu ludzi nie wie, że grozi im cukrzyca, a często da się jej zapobiec

DrukujEmail

1055111 Niektorzy cukrzycy musza sprawdzac poziom glukozy nawet 12 razy dziennieLudzie nieświadomi podwyższonego poziom cukru we krwi raczej nie dokonują zmian w stylu życia, które mogłyby zapobiec rozwojowi cukrzycy.

Z amerykańskich badań wynika, że zaledwie jedna na osiem osób z tzw. stanem przedcukrzycowym wie o zagrożeniu chorobą.Na całym świecie około jedna na dziewięć osób dorosłych choruje na cukrzycę, która - jak informuje Światowej Organizacji Zdrowia - w 2030 roku będzie siódmą główną przyczyną śmierci. U większości tych pacjentów choroba rozwinęła się w wieku dorosłym. A następuje to, gdy organizm nie może prawidłowo używać lub wyprodukować odpowiedniej ilości insuliny do przemiany cukru we krwi w energię.Średnie poziomy cukru we krwi na przestrzeni kilku miesięcy można obliczyć na podstawie pomiaru zmian w ilości hemoglobiny (białka, które przenosi tlen) w krwinkach czerwonych. Badanie HbA1c określa, jaki procent hemoglobiny uległ glikacji. Odczyt 6,5 procent lub powyżej sygnalizuje cukrzycę. Odczyty HbA1c pomiędzy 5,7 i 6,4 procent uważane są za podwyższone, choć jeszcze nie oznaczają cukrzycy.

więcej: http://www.choroby.senior.pl/78,0,Wielu-ludzi-nie-wie-ze-grozi-im-cukrzyca-a-czesto-da-sie-jej-zapobiec,21745.html,0,Wielu-ludzi-nie-wie-ze-grozi-im-cukrzyca-a-czesto-da-sie-jej-zapobiec,21745.html