Strona domowa > Artykuly > „Nie bójmy się cholesterolu”

„Nie bójmy się cholesterolu”

Poleć artykuł

Pod takim hasłem zamieszczony jest wywiad z prof. dr hab. Grażyną Cichosz na portalu www.nowadebata.pl Treści wywiadu są nieslychanie cenne dla leczących się na cukrzycę, dla osob z nadwagą oraz wszystkich z dolegliwościami zdrowotnymi.

Głównie strach przed cholesterolem zawartym w tłuszczach zwierzęcych powstrzymuje osoby chore na cukrzycę, z nadwagą i z innymi schorzeniami przed głębszym zainteresowaniem się dietą optymalną dr Jana Kwaśniewskiego. Takie opinie zmnieszają lęk przed cholesterolem i wartościowymi tłuszczami w żywieniu i przybliżają nas do chwili kiedy będziemy wyzwoleni od cukrzycy, nadwagi, miażdżycy i innych chorób.

Prof. dr hab. Grażyna Cichosz mówi, że przestudiowała 600 róznych pozycji wydawniczych na temat cholesterolu i wie na pewno, że cholesterol zjadany w wartościowych tłuszczach zwierzęcych nie ma wpływu na poziom cholesterolu we krwi. Cholesterol nie jest przyczyną miażdżycy, dlatego nie należy bać się żywienia, w którym smakowite tłuszcze są źródłem energii dla organizmu. Kiedy 50 lat temu wyeliminowano z żywienia wartościowe tłuszcze w obawie przed cholesterolem i zawałami serca, miażdżycy ani zawałów serca nie ubyło, przybyło natomiast chorych z otyłością i cukrzycą.

Prof. dr hab. Grażyna Cichosz stwierdza, że jedną z przyczyn nadprodukcji cholesterolu w organiźmie jest niedobór Omega3 zawartego w tłuszczu ryb dalekomorskich ( makrela, śledź matias). Inną przyczyną jest obecność w żywieniu tłuszczu o zmienionej budowie chemicznej (tłuszcz trans) pochodzącego z masła roślinnego i margaryn. Przybywa sygnałów naukowych o szkodliwości tłuszczów roślinnych i zbawiennym wpływie tłuszczów zwierzęcych na nasze zdrowie. Dr F. Perugini Billi w książce "JEDZ TŁUSTO I BĄDŹ ZDROWY" zaleca tylko tłuszcze zwierzęce, a z roślinnych jedynie oliwę z oliwek. Zatem żywienie optymalne dr Jana Kwaśniewskiego, po przeprowadzonych w latach 2008 – 2010 badaniach naukowych jawi się jako duża szansa na odzyskanie zdrowia zarówno przez leczących się na cukrzycę jak i cierpiących na inne schorzenia. Jest też szansą na uniknięcie choroby przez 5-6 milionów Polaków zagrożonych cukrzycą.

Dr Jan Kwaśniewski został zgłoszony do NAGRODY NOBLA w dziedzinie medycyny. Żywienia optymalnego można się łatwo nauczyć uczestnicząc w spotkaniach dyskusyjnych terenowych KLUBÓW OPTYMALNYCH. Pomocne w nauce są materiały instruktażowe z przykładowymi jadłospisami optymalnymi, opracowanymi z uwzględnieniem wyników badań naukowych Poznańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wanda Sławek

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.